HSTORIE

Především z touhy po konfrontaci s okolním světem malého fotbalu, a samozřejmě s úmyslem udělat si větší žízeň, založili hustopečští rádobyfotbalisté mužstvo malé kopané, nazvané příznačně BRASIL Hustopeče. Psalo se zrovna léto 1997. Toho času se jeden ze zakládajících členů (a byl to Zdeněk Nasadil) z denního tisku dozvěděl o jakési brněnské soutěži ve futsalu.
Slovo dalo slovo a nový, ambiciózní tým spatřil světlo světa. Tato nesourodá skupinka kopáčů, na první pohled spolu vzájemně nemajíc nic společného, se tak přihlásila do brněnské futsalové soutěže.

Soupiska zakládajících členů týmu obsahovala tyto výrazné individuality a špílmachry: Zdeněk „Nasoš“ Nasadil – gólman, Michal „Sigi“ Stehlík, Josef „Bobina“ Bobál, Broněk „Buza“ Grégr, Jara „Poulíček“ Kabriel, Milan „Milous“ Kaňa, Laďa „Koblc“ Kobliha, Zdeněk „Berous“ Beran, a v neposlední řadě slovutný kapitán tohoto souboru Aleš „Ája“ Kalců. Kdyby jste tyhle postavičky potkali v civilu, zařadili by jste je kamkoliv, jen ne do mužstva fotbalistů - „futsalistů“.

Tým hustopečských zelenáčů byl zařazen do tehdy nejsilnější skupiny ze všech třetích tříd, 3.A brněnské třídy. Rozhodně ovšem nelze říct, že by se hustopečský tým choval nějak extra zdvořile a hned od prvopočátku začal pomalu ale jistě sbírat cenné zkušenosti a posléze i bodíky a celkově obsadil v devítičlenné skupině pěkné šesté místo s celkovým součtem 16 bodů. Následovaly samozřejmě mohutné oslavy obrovského úspěchu, které vyústily v překrásné plány postupu do vyšších soutěží, a to v co nejkratším možném termínu.

Již v ranném stádiu vývoje tohohle mužstva, na jehož obranu nutno uznat, že prakticky žádný zápas neodehrálo ve stejné sestavě, se však začal objevovat nešvar, první náznaky hádek a vzájemného slovního napadání, které vyústilo v odchod některých členů týmu. Bohužel toto řešení nepomohlo k nápravě situace a tato velká neřest pak provázela tým ještě dlouhou dobu...

Přišla další léta „plácání“ se v třetí brněnské třídě, mužstvo provázela řada změn, jak kádru, tak i co se názvu týče.
Ještě neuběhla ani šestá sezona a za mužstvo nastoupilo celkem 29 hráčů a počtvrté byl upraven název. Po prvotním názvu Brasil Hustopeče to bylo Flaga plyn Hustopeče a dále TJ Mostárna Hustopeče. Tady jsou vidět první známky vstupu sponzorů do naší činnosti...
Po čase Flagu nahradil Agrotec a tak po vstupu pod Tělovýchovnou jednotu, píšeme celý název mužstva TJ Agrotec Hustopeče.

V roce 2000 zaznamenává mužstvo první větší úspěch na futsalové scéně, a to když v zimním turnaji DAVES CUP 2000, obsazeném týmy z podstatně vyšších soutěží, končí na druhém místě.

Následuje sezóna 2001/2002, ve které mužstvo po velmi kvalitních výkonech končí zcela nečekaně na prvním místě tabulky a slaví tak postup do druhé brněnské třídy. Nutno podotknout, že tým se prezentoval zejména kolektivním výkonem, který povýšil nad menší technickou vyspělost hráčů oproti ostatním mužstvům. Další devizou byla také hra v ustálené sestavě a tím lepší sehranost týmu.

Bohužel přišla velká letní obměna jednotlivců, při které někteří hráči odešli za slávou velkého fotbalu, což znamenalo nelehkou situaci a ztížení úkolu právě vydobytou druhou třídu udržet.
Nejbližším cílem týmu tak po dlouhou dobu bylo ustálení sestavy mužstva a zabydlení se v druhé brněnské třídě, ve které byl plán produkovat především pěkný futsal bez problémů se záchranou v soutěži.

S postupem času se tým rozrostl o skupinku mladých a poměrně stabilně hrajících a trénujících členů a začal se „zajímat“ o přední příčky v tabulce.

V sezóně 2008/2009 pak dlouho držel postupovou pozici, což však v posledních kolech nepotvrdil a tak do sezony 2009/2010 vstoupil s jasným cílem – POSTUP a také solidní umístění v brněnské zimní soutěži Brno Open 2010.

To se podařilo a tým v roce 2009/2010 postoupil z I. místa do I. brněnské třídy, kde se chvilku oťukával a v sezóně 2013/2014 poprvé vyzkoušel soutěž brněnského Okresního přeboru. V tom roce zárověň vznikl B tým, seskládaný většinou ze starších kluků, kteří hned ve své první sezóně ve III. třídě ukázali svoji kvalitu a vybojovali II. (postupové) místov tabulce. Postupovat nechtěli a tak budou v sezóně 2014/2015 kopat i nadále III. brněnskou třídu.

To A tým postupovat chtěl a přesto, že ve své první sezóně v Okresním přeboru skončil na průměrném 9. místě, byla mu od vedení Kraje nabídnuta možnost si v sezoně 2014/2015 Krajský přebor zahrát! Bez váhání jsme se toho chopili. Teď nás čeká nejen bonus v podobě domácích hustopečských zápasů před vlastními fandy a spousta zajímavých zkušeností, ale taky hromada letní práce a poctivá příprava na tuto sezónu.
Držte nám palce :)