Již více než deset let organizujeme Tradiční "Novoroční turnaj" v Hustopečích u Brna! Z historie:

Novoročního turnaje ve futsalu 2014 se zúčastnilo 24 týmů

Čtyřiadvacet týmů z celého Jihomoravského kraje zavítalo o víkendu 11. a 12. ledna do Hustopečí na Novoroční turnaj ve futsalu. Hustopečské futsalisty ve 14. ročníku turnaje zastupovalo hned 5 družstev. Nejúspěšnější z nich byl pořádající oddíl TJ Agrotec Hustopeče, který vypadl až ve čtvrtfinále. Vítězem Novoročního turnaje se nakonec po dvoudenních bojích stal tým z Uherského Hradiště.

Účast na turnaji:
Skupina A: Queen´s Park Chrlice, Corinthians Zbyšov, Hvězdná pěchota
Skupina B: To je jedno, Bosňácký Bob (Uherčice), Ňouma tým Hustopeče
Skupina C: Hutaj Skvadra, HC TENTEN TEAM, FC Nekop Brno
Skupina D: Detox team, Futsal Hustopeče „A“, Olymp Brno
Skupina E: Futsal Hustopeče „B“, FS Junior Hustopeče, FC Archangelos
Skupina F: Avanti Savci Břeclav, Laguna Brno, FC Biberunt Porcos
Skupina G: AVE Bar Bar, B-52, Oznice
Skupina H: Orel Velké Němčice, Šakal Team, Sokol Liberec

Semifinále:
Q. P. Chrlice – AVE Bar Bar: 2:5
Šakal Team – Corinthians Zbyšov: 2:0

Zápas o 3 místo:
Q. P. Chrlice – Corinthians Zbyšov: 3:4

Finále: AVE Bar Bar – Šakal Team: 6:3
-------------------------------------------------------------------------------
1. Místo – AVE Bar Bar
2. Místo – Šakal Team
3. Místo – Corinthians Zbyšov
4. Místo – Q. P. Chrlice

Nejlepší střelec: Tomáš Zajíc – 14 branek, tým AVE Bar Bar
Nejlepší brankař: Radek Janečka z týmu AVE Bar Bar


FOTO ZDE

ROYAL GYGOLOS OBHÁJIL VÍTĚZSTVÍ NA NOVOROČNÍM TURNAJI (2012)

 


Již po třinácté pořádal futsalový oddíl TJ Agrotec Hustopeče tradiční "Novoroční turnaj ve futsalu". I v tomto roce nabídl turnaj velmi kvalitní úroveň hry, dramatické souboje a také nečekané výsledky.

„Tento turnaj si všechna mužstva oblíbila a jezdí sem pravidelně, přestože se tyto zimní turnaje rozšířili po celé Jižní Moravě,“ pochvaluje si účast a úroveň turnaje jeden z pořadatelů Michal Stehlík. „Naší výhodou je to, že když jsme s tímto turnajem začínali, tak taková nabídka ještě nebyla a mužstva našemu turnaji zůstala věrná. Jsme rádi, že jsme zjistili, že obsadit dvacet čtyři míst v turnaji není pro nás problém. Máme dokonce i zahraniční účast. Přijeli sem již podruhé naši kamarádi z Košic a myslím, že právě oni ten turnaj velice obohatili, protože hrají velmi kvalitní futsal,“ řekl na adresu loňského finalisty Michal Stehlík.

V náročném dvoudenním turnaji se představilo hned několik hustopečských týmů. Po boji ve skupinách se čtveřice z nich probojovala do osmifinále. Tam ale hned tři z nich svou pouť turnajem skončili. Bohužel osmifinálový los svedl dohromady dva nejlepší domácí týmy: vítěze jedné ze skupin Ňouma team a pořádající TJ Agrotec Hustopeče. V „domácím“ souboji byl lepší TJ Agrotec, který si celý zápas držel vedení a s jistotou vyhrál 3:1 a postoupil do čtvrtfinále.

„Tohoto soupeře jsme před několika týdny porazili a tak si věříme, že pouze u tohoto zápasu nezůstane a minimálně boj o medaile bude náš,“ věřil v úspěch svého mužstva před čtvrtfinálovým utkáním proti V.Němčicím jeden z organizátorů turnaje a druhý trenér TJ Agrotec Hustopeče Jan Stehlík. Jeho přání se nakonec splnilo. Po vítězství nad V.Němčicemi postoupili domácí hráči mezi čtveřici nejlepších. Vysněnou cestu do finále jim ale znemožnil tým Bosňácký Bob z Uherčic. A tak na hustopečské futsalisty čekal souboj o třetí místo s výběrem břeclavských fotbalistů, hrajícím pod názvem B-52. S tímto týmem se hustopečští futsalisté potkali v turnaji již po druhé. Ve skupině s nimi prohráli těsně 0:1 a podobně dopadl i druhý jejich duel. V zápase, který nabídl skvělou podívanou a napínavý průběh, měli domácí hráči i trochu smůly. Po velkém boji nakonec prohráli 3:4 a v celkovém pořadí jim patří nepopulární čtvrtá příčka.

Mezi favority turnaje patřil od začátku výběr brněnských ligových a divizních hráčů hrajících pod názvem Royal Gygolos. V loňském roce tento celek celý turnaj vyhrál a letos přijel do Hustopečí obhajovat vítězství. „Kluci hrají různé futsalové soutěže, ať už je to liga nebo divize a toto je takové zpestření přípravy na soutěže. Nemáme tady sice úplně nejsilnější složení, ale naším cílem je zase vyhrát. Je to sice rok od roku těžší, protože ta úroveň tady je vysoká, ale vyhráli jsme to už třikrát, tak proč ne počtvrté,“ směje se Marek Jašek z týmu Royal Gygolos. Jeho tým nakonec prošel celou soutěží až do finále. Tam narazil na již výše zmiňovaný celek z Uherčic, který obhájci nedal ve finále nic zadarmo. Nakonec se ale musel sklonit před herní převahou svého soupeře, který o výsledku zápasu rozhodl už v prvním poločase, kdy si postupně vypracoval tříbrankové vedení. Nakonec celek Royal Gygolos po vítězství 5:2 obhájil poprvé v historii tohoto turnaje své loňské vítězství.

Nejlepším střelcem turnaje byl vyhlášen Tomáš Sadílek z celku Arsenal Kuřim a nejlepším brankářem hustopečský Zdeněk Beran. A na závěr jedno poděkování: Pořadatelé turnaje děkují všem sponzorům a Městu Hustopeče za celoroční podporu, bez které by se tento turnaj nemohl uskutečnit.

Finálové výsledky:

finále:
Royal Gygolos - Bosňácký Bob 5:2 (3:0)

o 3.místo
B 52 - TJ Agrotec Hustopeče 4:3 (2:1)


Video zde:
https://www.youtube.com/watch?v=NntPyTJkZWg&amp;feature=player_embedded<br

 

Novoroční turnaj 2011 nabídl vyrovnané souboje a atraktivní hru


Jedenáctou kapitolu napsal o víkendu Novoroční turnaj, posvěcený Brněnskou asociací futsalu.
Turnaj si díky výbornému prostředí v Městské sportovní hale Hustopeče a pořadatelskému umu organizátorů z místní TJ Agrotec získal uznání mužstev z celé Moravy a pevné místo v jejich zimní mezisoutěžní přestávce. Do Hustopečí se sjelo 24 mužstev, která první den bojovala v osmi skupinách o postup do osmifinále. „Každoročně se turnaj snažíme něčím zatraktivnit. Loni to bylo účastí některých známých prvoligových fotbalistů, letos jsme chtěli turnaj rozšířit o zahraniční týmy. Pozvání přijaly futsalové týmy ze Slovenska a bohužel na poslední chvíli se omluvily maďarské týmy. Do budoucna však chceme vsadit právě na rozšíření tohoto turnaje o větší počet zahraničních účastníků,“ hodnotí organizaci turnaje jeden z pořadatelů Michal Stehlík z místního futsalového oddílu TJ Agrotec.
Do bojů v základní skupině nastoupilo i šest hustopečských týmů, z nichž čtyři postoupily do nedělního vyřazovacího systému play-off. Velice vyrovnaná a velmi dobrá hra však na postup do finále nestačila. „Hustopečské týmy měly na to, aby postoupily vysoko a postaraly se tak o diváckou atraktivitu turnaje. Papírovým favoritem však byly týmy startující v nejvyšších futsalových soutěžích, a to se projevilo i v konečném pořadí,“ dodává Michal Stehlík. Vítězem letošního turnaje se stal výběr prvoligových futsalistů pod názvem Royal Gygolos, který ve finále porazil futsalisty Košic 6:1. O třetí místo si to v malém okresním derby rozdali Velké Němčice a fotbalisté Uherčic. Z vítězství v poměru 4:2 se nakonec radovaly Uherčice, které si tak odnesly pohár za třetí místo.
Mezi poslední čtyři týmy se bohužel nedostal ani jeden tým z Hustopečí. Velice dobrý výkon na hřišti předvedli dorostenci a zároveň odchovanci hustopečského fotbalu a nečekanými zvraty, dravou hrou až do posledních sekund si zajistili postup hodně vysoko. „Alpínci“, výběr mladých hustopečských fotbalistů podlehl ve čtvrtfinále až po velkém boji Velkým Němčicím 0:1.
S organizací a dobrou hrou byli spokojeni nejen pořadatelé, ale i samotní hráči . „Je tu krásná hala, dobrá atmosféra, fajn lidi a kvalitní týmy, takže se sem rádi vracíme,“ tvrdí spokojeně zástupce slovenského týmu Košických junáků Marek Hrabčák. Novoroční turnaj ve futsalu i letos nabídl divákům výbornou podívanou na rychlé a technické akce s příjemným sportovním zážitkem.

Finále:
Royal Gygolos - Košice (SR) 6:1

Utkání o 3. místo:
Orli Velké Němčice - Bosňácký Bob 2:4

Nejlepší střelec:
Stanislav Lerch (8 branek) - Royal Gygolos

Nejlepší brankář:
Michal Dolíhal - Bosňácký Bob

O vítězi Novoročního turnaje 2010 rozhodly penalty

(Text: Zbyněk Háder, Foto: ZByněk Háder a Jakub Caha)

 

Tradičně první sportovní akcí začínajícího roku v Hustopečích je Novoroční turnaj ve futsalu. I letos se v hustopečské městské hale sešlo dvacet čtyři mužstev převážně z Jihomoravského kraje. „Letos jsme ale poprvé byli mezinárodním turnajem,“ sděluje nám s úsměvem jeden z pořadatelů Jan Stehlík z místního futsalového oddílu TJ Agrotec. „Přijeli k nám naši kamarádi ze slovenských Košic z tamního futsalového oddílu. Jinak se dvoudenního turnaje zúčastnilo i sedm mužstev z okresu Břeclav, z toho pět hustopečských.“
Hustopečský Novoroční turnaj je každý rok vyhledávaným zpestřením zimní přípravy nejlepších futsalových celků, což se projevuje i v kvalitě zápasů. Některé zápasy ve skupině a většina utkání play-off snese nejpřísnější futsalová kritéria a musela potěšit každého fanouška, který se přišel do hustopečské haly na turnaj podívat. Znamená to ale také, že je rok od roku těžší se v tomto turnaji prosadit. „Pořádáme turnaj už podesáté a jeho kvalita se rok od roku zlepšuje. Potvrzuje to i fakt, že sem jezdí stále lepší a lepší hráči z kvalitnějších soutěží,“ pochvaluje si úroveň zápasů další z pořadatelů Michal Stehlík. Jeho slova potvrzuje třeba fakt, že v dresu brněnského FC Flašinet nastoupil i hráč Sparty Praha Luboš Kalouda. „Kamarádi z Líšně, kteří hrají futsalovou ligu, se mě ptali jestli bych si nešel zahrát,“ vysvětlil nám svoji účast v Hustopečích tento bývalý hráč CSKA Moskva. „Já mám rád tyhle halové turnaje, takže to pro mě bylo takové zpestření. Je tady perfektní tělocvična, velká, takže můžeme hrát čtyři na čtyři. Škoda jen, že jsem se včera zranil a dnes nemohu hrát. Doufám, že to kluci i beze mě dotáhnou do vítězného konce,“ doufal věčně usměvavý Luboš Kalouda. Jeho absence v týmu však byla velmi znát a tak sen o vítězství se pro jeho spoluhráče rozplynul už v osmifinále.
Z hustopečských celků se hned čtyři probojovaly do šestnáctičlenného play-off. V něm nejprve TJ Agrotec A narazil na silný celek Bosňácky Bob a po vyrovnaném boji podlehl nejtěsnějším rozdílem 0:1. Své kolegy z áčka však překvapivě nahradilo druhé družstvo TJ Agrotec, které dokázalo porazit v penaltovém rozstřelu celek Slatina United, když v normální hrací době skončil jejich zápas nerozhodně 2:2. Zbývající dva hustopečské celky Ňouma team a Juniory svedl turnajový pavouk do posledního utkání osmifinále. Po výsledku 3:1 si cestu do čtvrtfinále proklestil prvně jmenovaný Ňouma team. „Kvalita hustopečského futsalu se na tomto turnaji ukázala jako velmi dobrá. Vždyť se nám dva celky probojovali do čtvrtfinále,“ hodnotí výkony hustopečských futsalistů Michal Stehlík. Naši hráči, kteří hráli v kombinované sestavě v několika mužstvech si zatím velmi úspěšně vedou v brněnské futsalové lize. „Tento turnaj pořádáme vždycky jako zimní přípravu na jarní část futsalové sezóny. Po podzimu naše mužstvo vede II.třídu a rádi bychom postoupili do vyšší soutěže,“ objasňuje plány do jarních kol Michal Stehlík.
Bohužel pro zbylé dva hustopečské celky TJ Agrotec B a Ňouma team cesta turnajem ve čtvrtfinále skončila. TJ Agrotec B neměl proti brněnskému FC Agromeli mnoho šancí na postup, přesto předvedl na hřišti velmi sympatický výkon. Po výsledku 3:0 ale do semifinále postoupil jeho soupeř. Ňouma team narazil ve čtvrtfinále na další brněnský tým Daikin. Naši hráči se soupeře, který patřil mezi favority celého turnaje, nezalekli a svedli s ním velmi vyrovnaný boj. Dokonce byli velmi blízko senzačnímu postupu do semifinále, když v normální hrací době skončilo utkání nerozhodně 5:5 a ke slovu přišli pokutové kopy. Tady se ale štěstí od hustopečských hráčů odklonilo a Daikin Brno si po vítězném penaltovém rozstřelu proklestilo cestu nejen do semifinále, ale později až do finále. Tam se mu postavil břeclavský tým B 52. Finálový duel nabídl, stejně jako celý turnaj, skvělou podívanou pro necelé tři stovky diváků. V normálním hracím čase se oba celky rozešly smírně 3:3 a tak musely rozhodnout penalty. Při nich mělo více štěstí brněnské mužstvo, které si tak na své konto připsalo vítězství v jubilejním desátém ročníku Novoročního turnaje.

V Novoročním turnaji 2009 dominovali Žabinští vlci

(Text: Zbyněk Háder, Foto: Zbyněk Háder a Bronislav Halm)

Sportovní začátek nového roku v Hustopečích obstarali tradičně futsalisté. Na Novoročním turnaji se v Městské sportovní hale sešlo 24 týmů z celé Jižní Moravy. Dvoudenní klání opět nabídlo atraktivní hru. „Úroveň turnaje se oproti loňsku znovu pozvedla. Nás těší fakt, že je to i zásluhou hustopečských týmů,“ řekl nám Pavel Nečas, jeden z organizátorů turnaje. „Jsem rád, že i týmy, které se skládají z fotbalistů na trávě, přijali fakt, že futsal je bezkontaktní sport a prezentovali se čistou hrou.“

Do turnaje vstoupila pětice domácích týmů, jejichž soupeři se rekrutovali z týmů, které často hrají krajské a divizní soutěže. První den turnaje byl vyhrazen bojům ve skupinách a třem hustopečským družstvům se podařilo postoupit do druhého dne, kdy se hrálo play off. V osmifinále skončila pouť celku Digi „B“, který podlehl Drakům z V. Němčic 1:5. Oba další celky bez problémů postoupily dále. Ňouma team zdolal hladce Taxi Brno 5:1 a Digi „A“ jasně zdolalo tým Hruko 3:1. Ve čtvrtfinále nejprve Draci z V. Němčic vystavili stop Ňouma teamu, který porazili 3:0. Krůček od historického postupu mezi čtyři nejlepší týmy turnaje bylo družstvo Digi „A“, které ve čtvrtfinále svedlo více než vyrovnaný zápas s jedním z favoritů Žabinskými vlky. Po vyrovnané první půli a nešťastné brance v úvodu druhého poločasu dokázali hustopečští ještě do konce zápasu vyrovnat nádhernou brankou Ondřeje Fišmona. V penaltovém rozstřelu však měli více štěstí jejich soupeři, kteří postoupili do bojů o medaile. Účast dvou hustopečských celků mezi osmičkou nejlepších je však bezesporu úspěchem hustopečského futsalu.

Právě přemožitel hustopečského Digi „A“ se probojoval až do finále turnaje, kde narazil na družstvo SK Líšeň. I tady nakonec rozhodovaly penalty, které potvrdily, že Žabinští vlci tuto disciplínu ovládají na jedničku a po penaltovém rozstřelu se stali zaslouženě vítězi celého turnaje. Nejlepším střelcem turnaje byl se 7 brankami vyhlášen hustopečský Ondřej Fišmon, brankářem Tomáš Vyhnálek z Líšně a nejlepším hráčem Ladislav Hansl z vítězného celku Žabinští vlci.

Semifinále:

Draci V. Němčice – SK Líšeň  1:2 (P)

Žabinští vlci – B 52  3:1

 

o 3. místo:

B 52 – Draci V. Němčice  3:0

 

Finále:

SK Líšeň - Žabinští vlci  1:2 (P)

Novoroční turnaj 2008

(Text: Dagmar Humpolíková a Petr Brenkus    Foto: Dagmar Humpolíková)

Futsalisté začali nový rok sportem. Již po osmé uspořádali Novoroční turnaj, posvěcený Futsalovou asociací Brno, ve sportovní hale v Hustopečích. Během dvoudenního víkendu se tu k přátelskému utkání sešlo dvacet čtyři družstev nejen z Hustopečí a okolí ale převážně z Brna. Nechyběli ani krajští přeborníci jako Slovan Brno B. Právě s nimi se pořadatelský oddíl TJ Agrotec oddíl malé kopané Digipoint vytáhl, když v sobotním skupinovém utkání uhrál remízu 2:2 a to hraje o dvě třídy nižší soutěž.

„Na začátku jsme byli parta kluků z Hustopečí, která si hrála fotbálek jen tak na místních hřištích. Jednou někdo z hecu řekl, „pojďme hrát skutečnou soutěž“, tak jsme se přihlásili a začali jsme hrát třetí brněnskou třídu. Postoupili jsme do druhé třídy, kterou hrajeme zhruba pět let,“ zavzpomínal kapitán pořádajícího oddílu Aleš Kalců. „Pořád hrajeme hlavně pro zábavu ale nějaké ambice máme. Určitě se chceme udržet v druhé třídě, ale myslíme i na postup,“ dodal vedoucí mužstva Digipointu Pavel Nečas. „Ze začátku sezony jsme to měli dobře rozehrané, drželi jsme se na prvním a druhém místě, teď jsme spadli na čtvrté z celkových šestnácti družstev. Uvidíme jak rozhodne podzim, možná postoupíme do první třídy,“ přeje si Kalců. Radost ze hry potvrzují slova obou vedoucích mužů družstva. „Je to kouzelná hra, líbí se nám, že člověk má častěji balón u nohy, je stále ve hře a je tu dobrý kolektiv, užijeme si tak i spoustu srandy.“

 

Vitezem Novoročního turnaje se stal tým Kormidlo Brno, který ve finále porazil Slovan Brno "B" výsledkem 1:0. Boj o třetí misto mezi Home Creditem Brno a mužstvem Kvasaco Vacenovice skončil remízou 3:3 a na pokutové kopy zvítězil Home Credit Brno a skončil tak na třetím mistě. Pořadatelský tým Digipoint Hustopeče postoupil až do čtvrtfinále, kde ale nestačil na hráče Kvasaco Vacenovice a prohrál těsně 2.3. V celkovém pořadí skončil na 5. - 8. místě.
Individualní ocenění získali:
M. Nedvědický z týmu Kvasaco Vacenovice jako nejlepšíi brankář turnaje,
J. Kopunec z týmu Kormidlo Brno jako nejlepší střelec (6 branek),
R. Klusák z týmu Kormidlo Brno jako nejužitečnější hrač finále a
V. Mrázek z týmu Slovan Brno "B" jako nejlepší hráč turnaje.

Novoroční pohár 2007 pro Lazy Dogs

(text a foto: Zbyněk Háder)

O sedmý ročník futsalového Novoročního turnaje pořádaného oddílem Digipoint Hustopeče byl i letos stejně velký zájem jako v letech minulých. Ve dvaceti čtyřech mužstvech se třem stovkám diváků představil přibližně stejný počet hráčů. „Už letos se nám hlásí družstva na příští rok a pokaždé máme několik náhradníků, kteří čekají jestli se v pavouku neuvolní místo,“ řekl nám Pavel Nečas z pořadatelského týmu.

Dvoudenní klání mužstev převážně z Břeclavska a Brněnska se hrálo pod záštitou Brněnské asociace futsalu poprvé systémem akumulovaných faulů. „Pokud mužstvo udělá čtvrtý faul, je proti němu nařízena penalta. Stejně jako při každém dalším provinění,“ vysvětluje Nečas a přidává důvody, proč k tomuto systému pořadatelé sáhli. „V poslední době se množili stížnosti na drsné zákroky při hře a také mnohá družstva si chtěla tento systém vyzkoušet. Už po prvních zápasech máme dobré zkušenosti. Ubylo faulů a zákeřných zákroků, zvýšila se atraktivnost hry a penalty jsou vždy kořením zápasů. Určitě příští rok zvolíme stejný systém.“ Nový herní model vyhovuje futsalovým specialistům, kterých byla na turnaji většina. Fotbalisté, kteří si do haly odskočí jen v rámci zimní přípravy, jsou zvyklí osobní souboje dohrávat a nový systém je nutí k větší opatrnosti.

Digipoint Hustopeče bere tento turnaj jako jednu z mála možností, kdy se může představit domácím fanouškům. „Hrajeme brněnskou II.A třídu a všechny své zápasy tudíž hrajeme v Brně a naši příznivci nás nemají možnost vidět v akci. Proto jsme se pustili před léty do pořádání tohoto turnaje,“ vysvětluje Pavel Nečas. Dnes tento turnaj vyhledávají jak amatérské týmy, tak i týmy krajské soutěže. O zvyšující se úrovni a dobrém jménu soutěže svědčí i to, že první den turnaje se v hustopečské hale objevil i Petr Švancara, známý ligový hráč, který nedávno přestoupil z prvoligové Bratislavy do Viktórie Žižkov. A to přes fakt, že byl čerstvým otcem.

Do finále turnaje se po bojích ve skupinách a vyřazovacím pavouku probojoval loňský vítěz Real Brno a mužstvo Lazy Dogs, složené z hráčů našeho regionu, které obhájce titulu nakonec porazilo po krásném souboji 4:2 a získalo poprvé Novoroční pohár.

 

Pohár z Novoročního turnaje 2006 míří do Brna

(text: Zbyněk Háder)

 

Šestou kapitolu napsal o víkendu Novorční halový turnaj ve futsalu. Tento turnaj si díky výbornému prostředí v městské sportovní hale Hustopeče a pořadatelskému umu organizátorů z místní TJ Agrotec získal uznání mužstev z jihu Moravy a pevné místo v jejich mezisoutěžní přestávce. Do Hustopečí se sjelo 24 mužstev, která první den bojovala v osmi skupinách o postup do osmifinále.

"O turnaj je velký zájem a už dnes se nám mužstva hlásí na další ročník," řekl nám trenér hustopečských futsalistů Jan Stehlík. "Je to výborná příprava na jarní část soutěže a také propagace soutěžního futsalu. Zájem je tak velký, že uvažujeme i o letním turnaji na umělé trávě. Chtěli bychom, aby futsal hrálo pravidelně více lidí a hlavně mládež." V kádru jednotlivých mužstev, která zde hrají se objevuje hodně hráčů, které známe z fotbalu. Mají šanci proti futsalovým specialistům? "Futsal je oproti fotbalu mnohem rychlejší a techničtější. Má také trochu jiná pravidla. Když je někdo dobrý fotbalista, snadněji se přeorientuje. Ale nějakou chvíli to trvá a tak mají větší šanci družstva, kde jsou dobří hráči futsalu i fotbalu dohromady."

Futsalité předváděli hustopečským fanouškům výbornou podívanou na rychlé a technické akce, při kterých se často jiskřilo. S přibývajícími minutami a důležitostí zápasů přibývalo i nervozity na kopačkách hráčů. Z hustopečských mužstev se nejvíce dařilo "Dorostencům 2002", kteří se probojovali až do čtvrtfinále, kde po remíze 1:1 podlehli těsně na penalty družstvu Jednoty. Ve finále nakonec brněnský Real přehrál další brněnský tým Tornádo a získal poprvé prvenství. V boji o třetí místo byl úspěšnější tým Home Credit, který porazil loňské vítěze hrající pod hlavičkou Jednoty.

"Úroveň tohoto turnaje je rok od roku vyšší. A to jak po organizační, tak i sportovní stránce. Vždyť dnes tu hraje 15 družstrev, která hrají pravidelnou futsalovou soutěž, většinou v rámci brněnské ligy," pochvaloval si Jan Stehlík.

Výběr fotek z turnajů: