Sezóna skončila, pojďme hodnotit…

29.06.2016 16:41

Sezóna plná novinek, změn, těžkých situací, ale i pěkných výsledků a překvapení! Tak by se dal ve zkratce shrnout uplynulý rok hustopečského futsalu.

Začněme Áčkem, které nastupovalo do své historicky první sezóny v Divizi s ambicemi udržet se a nabrat cenné zkušenosti. Situace se přes prázdniny dosti zkomplikovala vynucenými změnami v kádru, kdy po úrazech kolene vypadlo hned několik opor sezóny předchozí. Tým se podařilo částečně doplnit, ale Divize je soutěž kvalitní a trvalo dlouho, než si alespoň trochu sednul. Po sérii dalších zranění a vyloučení, z nichž vyplýval i občasný pokles morálky a chuti do zápasu, se podařilo tým znovu doplnit zkušenými hráči a začaly se dostavovat první výsledky a zlepšovat i herní dojem. Podařilo se porazit první tým v tabulce (Květnice), sebrat všechny body San Marinu a Kloboučkám a hrát vyrovnaný zápas s Tokou a vyškovskými Briketami… Přestože to nakonec na udržení v Divizi E nestačilo, můžeme doufat, že se „blýská na lepší časy“. V obraně se postupně velmi dobře zapracoval Roman Vejvančický a po úrazu i Marek Stehlík a doplnil je zkušený Jirka Gajdoš z Břeclavi, v útoku se zase našel nový kapitán Zdeněk Očenášek a přišel šikovný Marek Pukančík a Lukáš Černý. V průběhu prázdnin máme v plánu odehrát pár turnajů a přípravných zápasů, kádr ještě trošku rozšířit a zapracovat hlavně na souhře. Jak fotbalové, tak lidské…

Béčko se po celou sezónu nacházelo v pozici opačné. Od prvních zápasů se jim dařilo dokazovat, že na 2.C třídu bez problému stačí, futsalem se bavili a nebýt výpadku v posledním kole, podařilo by se určitě Pavlu Nečasovi znovu dobýt vítězství v tabulce střelců :) V soutěži nakonec obsadili hezké páté místo, po většinu sezóny se scházeli ve slušných počtech  a jako bonus dokázali někteří plnohodnotně vypomoct i v soutěžních zápasech Áčka.  

Nedílnou součástí našeho kolektivu už se stal i tým starší přípravky, který letos zaznamenal úspěch na Halové zimní lize mládeže, které se zúčastnilo 22 týmů z celé jižní Moravy a kde hráli v konkurenci takových týmů, jako jsou Znojmo, Kyjov, Vyškov a většina velkých brněnských týmů! Kluci zde obsadili velice pěkné páté místo a postoupili do finálových bojů na závěrečném turnaji, kde nejdříve podlehli na penalty Kyjovu a v souboji o třetí místo porazili loňského finalistu z Rousínova.
V letošním roce chystají trenéři Michal Stehlík a Tibor Fekete rozdělení na mladší a starší přípravku, vzhledem k většímu počtu dětí. Nábor do obou kategorií pak bude probíhat od začátku září.

Závěrem bychom rádi popřáli všem hráčům i fanouškům veselé a ve zdraví prožité léto a budeme se po prázdninách těšit zase zpátky u futsalu :)


Ondra Kušnier a Michal Stehlík

Zpět