Rozpačitý start sezóny

11.10.2016 09:48

Podobně, jak skončila sezóna minulá, začíná i ta nová… Zranění, staré tresty a omluvenky skrze fotbal si vybírají svou daň a tak se sestava skládá jen velmi těžce.
Těsně před jejím startem jsme zajížděli do Střelic, kde trénuje brněnský Arsenal, abychom otestovali nejen připravenost týmu, ale i nové přibližovalo, v podobě 9ti místného „mikrobusu“ :)


Arsenal prošel změnami v sestavě a lodivod Martin Ptáčník opět pracuje se sestavou velmi šikovných futsalistů. Zápas byl poměrně vyrovnaný, Arsenal těžil z lepšího pohybu a zkušeností některých stabilních opor, mírně ale hořel v obraně, kde se postupem času začala tvořit okénka i pro naše výpady. Konečný výsledek 5:4 pro domácí se jeví zasloužený a my si domů vezli zase nějakou tu zkušenost navíc.

Horší už to bylo s prvním zápasem sezóny, který jsme měli odehrát v Blansku, na palubovce jednoho z favoritů soutěže… Odjížděli jsme tam v šesti (!!!) lidech!
Roman Vejva a Martin Vlach stopky za jarní „blikance“, Unger „viróza“, Tibor natažený sval a Gajdy zápas v Rakousku. Nová posila Marek Slavík otřes mozku a Pukančík se Sašou (další nová akvizice v týmu) zůstali viset na dálnici… Takže v šesti.
Zápas se odehrával dle očekávání, po oboustranně rozpačitém začátku se soupeř „ujal slova“ a začal
diktovat tempo hry. Zdenek Beran zastoupil Vlacha v brance víc, než obstojně a jenom díky němu neskončil zápas uplným debaklem. Do našich šancí se dostával převážně dobře hrající Lukáš černý, ale většina z nich skončila buď těsně mimo, nebo v rukavicích brankaře domácích. Konečný výsledek 5:2 pro domácí bohužel vůbec nevypovídá o tom, že soupeř opravdu hratelný byl a tak nezbývá, než jej hodit za hlavu a doufat v lepší zítřky. Snad už v plné sestavě…  

B tým prozatím v neklidných vodách

Kluci z B týmu před sezónou odmítli nabídku postupu do vyšší soutěže a tak i letos kopou II. brněnskou třídu – skupinu D.

A výsledky z prvních kol ukázaly, že se nejspíš jednalo o správné rozhodnutí… Schází se stabilně, hrají zkušeně kombinační futsal a můžou se spolehnout jak na výborně chytajícího Zdenka Berana v brance, tak na tvrdou střelu Pavla Nečase, který se opět pohybuje v trojce nejlepších střelců soutěže. Po horším vstupu do sezóny udělali v posledních dvou kolech důležitý krok, kdy v obou zápasech porazili týmy z nižších pozic v tabulce a mírně tak odskočili sestupovým vodám.
Do konce podzimní části zbývá odehrát ještě 5 zápasů a většina z nich nebude vůbec jednoduchá. Držíme palce!


OK

Zpět