NIC DOBRÉHO V KOLE 19.

04.05.2011 17:09

Vstříc devatenáctému kolu jsem vyrazili na nám dobře známé hřiště na Srbské v poměrně hojném počtu. Do útoku byli nominování Kuba, Tibor a Ondra, obranou hráz zajišťovali oba z dvojice Alešů, Michal a Pepa, jištěni uzdravivším se Ondrou K.
Podzimní měření sil s týmy Atlantis a Tomson B dopadlo v obou případech v náš neprospěch a tak bylo nasnadě pokusit se urvat nějaký ten bodík v jarní části soutěže. K prvnímu pokusu o zisk bodů jsme nastoupili za slunného počasí proti Atlantisu. V prvním poločase jsme drželi se soupeřem vyrovnanou partii se zajištěnou obranou, ale bez mezihry ve středu pole a pomalým přechodem do útoku. Proto jsme po kombinaci hráčů Atlatisu v prostoru před naší brankou měnili strany za stavu 1:0 v náš neprospěch. Ve druhém poločase byl hlavní postavou Tibor, který svou bojovností dokázal připravit vyrovnání pro Aleše F a následně sám pěknou individuální akcí překlopil misky vah na naší stranu. S přibývajícím časem rapidně poklesly fyzické síly a to především útočníkům. Začali se stupňovat nepřesnosti v rozehrávce a dostávali jsme se pod tlak, který vedl ke dvou brankám soupeře. Posledním hřebíčkem do rakve, byla závěrečná hra bez brankáře, která opět ukázala, že tato disciplína je nám cizí.
O reparát jsem se pokusili ve druhém utkání, které se neslo v podobném duchu jako to první. Během prvního poločasu se nám podařilo ohrozit soupeřovu branku jen sporadicky a po faulu v blízkosti vápna a výborně zahrané standardní situaci, nás soupeř opět přinutil dohánět jednogólové manko. Ve druhém poločase se toho před brankou Tomsonu dělo přece jen o něco více, ale když Ondra F. po přihrávce Michala nedokázal proměnit vyloženou šanci, potvrdilo mnohokrát omílané „ nedáš dostaneš “ a ani druhý pokus zabodovat nevyšel.

Atlantis-Hustopeče 4:2 (1:0), Chytil, Veškrna, Kopřivík, Novák-Florián, Fekete
Tomson B-Hustopeče 2:0 (1:0), Höll J. a R.

1. Dynamo        18 14 2  2  88:41  44
2. Tomson B      20 14 2  4  68:42  44
3. Bl.Flames       20 11 3  6  77:56  36
4. Kalábek  D     18 11 1  6  62:46  34
5. Panama B      18 10 1  7  71:48  31
6. Parmagianni   20 10 1  9  78:66  31