MÁ TO JEŠTĚ VŮBEC CENU?

13.04.2011 12:38

Chtěl jsem původně napsat nějakou úvahu o tom proč a jak se připravuje „náš tým“ na jarní část zatím (alespoň výsledkově) dobře rozehrané sezony, ale přemýšlím jestli to má vůbec cenu.

Tréninky, jestli se tomu v našem podání dá vůbec tak říkat, vlastně neexistují, protože prakticky celou zimu (kromě její první části kdy s námi do haly chodili fotbalisti) jsme byli rádi když se nás sešlo dostatečné množství abychom si vůbec zahráli.

Celé to bohužel vyvrcholilo minulý týden, kdy necelé dva týdny před začátkem soutěže se u haly sešlo 5 (slovy pět) lidí. Objektivně se přiznávám, že jsem se tentokrát ani já nedostavil, ovšem tento počet mě upřímně šokoval.

A v pondělí venku na umělce to nebylo  o mnoho lepší. Tentokrát nás sice bylo přesně deset, jenže v tomto počtu bez střídání stojí celý futsal cca po půl hodině za ho…

A tak si vyjmenujme ty kteří se v pondělí zúčastnili: Pavel, Aleš F., Aleš K., Petr H., Petr B., Ondra K., Zdenek B. a já. Toť, co se týká „týmu“, vše. Staří známí, kteří s výjimkami chodili celou zimu. Pár dní před začátkem soutěže docela zoufalé. Kde máme zbytek „týmu“ opravdu nevím. Vždyť je nás na soupisce asi 14.

Kdysi jsme se dohodli že na webu se budou shromažďovat informace kdo kdy kde jak a proč, ale to taky nefunguje. A to vůbec. V pondělí se omluvili dva (Kuba a Pepa). Všichni ostatní na to serou. Ono to ovšem není o omluvenkách, protože když budeme chtít, tak se z nějakého důvodu můžeme omluvit všichni. Musím říct, že vždy když za sebe tu omluvenku na web píšu, tak si připadám hodně blbě, že v tom ty kluky nechávám, protože oni tam přece jsou s tím že se tam potkáme a zahrajeme si. Ostatní na to serou úplně, nebo jim prostě jen nestojíme za to.  

Uděláme to teda následovně. Prostě a jednoduše kdo nebude chodit na trénink, tak nebude jezdit na zápasy. Snad jen s výjimkou Tibora si totiž všichni beze zbytku můžeme jednou za týden večer udělat tu hodinku a půl času a jít si zakopat. A když ne, tak nevím proč by měli tito členové „týmu“ jezdit jen na zápasy. Já osobně si chci zahrát s klukama, se kterýma si zakopu a „potrénuju“ i jindy a ne které vidím jen jednou za čas na zápase. Taková hvězda nikdo z nás není. Tento tým byl vždycky hlavně mančaft který si po tréninku, po zápase zašel na pivko, v klidu rozebral co se povedlo a co ne atd. Prostě parta. V takovém případě se můžeme klidně na sebe v zápase i vztekat a třeba i zanadávat, ale pak si to v klidu vyříkáme, dám pivko a bude zas vše o.k. To je to co mi v tom našem „týmu“ chybí nejvíc, abychom zase aspoň trošku dýchali jedne za druhého, dělali to opravdu pro radost ze hry a byli prostě „mančaft“.

Co z toho vyplývá? Nic světoborného. Na sobotu jsou na zápas nominovaní: Ondra K. (pokud mu to zdravotní stav dovolí) – příp. Berousek, Pavel N., Aleš F., Aleš K., Petr H., Tibor, Pepa a moje maličkost. Myslím že na ten jeden zápas to bude v pohodě stačit. No a po zápase nebo příští týden v pondělí se můžeme (třeba u pivka) o tom pobavit.

Co vy na to???!!!


Michal

Zpět