I. přátelák za námi. hustopeče hostily druholigový SK Amor Lazor Vyškov

25.08.2016 15:20

Hustopečtí futsalisté včera sehráli první ze série plánovaných přípravných zápasů před blížící se sezónou. A rovnou ten nejnáročnější. Na domácí palubovce přivítali velmi silný a slibně vypadající druholigový tým SK Amor Lazor Vyškov, pro který to byl v podstatě první zápas v jeho historii. Tento tým totiž vzniknul letos v červnu! Nenechme se ale mýlit, nejde o žádná ořezávátka, složený je ze dvou velmi dobře fungujících mančaftů – druholigový Amor Vyškov a divizní Lazor Vyškov.

Zápas začal ve 20:30 hod a hrál se na 2x25 minut hrubého času. Vyškovští dorazili v silné sestavě o dvou čtverkách zkušených borců a se dvěma gólmany. U domácích byl se sestavou naopak klasicky problém. Letní sezóna dovolených, zranění a tréninky ve velkém fotbale jsou dlouhodobým problémem, který náš tým trápí každé léto a je opravdu složité seskládat sestavu na přípravné zápasy a tréninky alespoň trošku smysluplně… Sešlo se nás nakonec žalostných 6 a to včetně potencionální nové posily - 17letého Marka Slavíka.

Hra se od prvních minut odvíjela dle očekávání, Vyškov nasadil vysoké tempo a snažil se prorazit naší zarputilou obranou, což se mu dlouho nedařilo. První gól tak přišel až v deváté minutě po dobrém presingu hostujícího hráče, od nějž se míč odrazil do naší branky. Ve 14. minutě se pak ujala pomalejší střela z dálky a ke konci poločasu také povedené přečíslení vyškovských a tak první půle skončila za stavu 0:3 z pohledu našeho týmu. Do té druhé jsme vstoupili o něco aktivněji a to přineslo i pár situací, které musel řešit brankář hostů. Do slibných šancí se dokázal dostávat velmi dobře hrající Marek Stehlík, Jirka Gajdoš i mladý Marek Slavík. Pár nebezpečných střel zkusil i Zdenek Očenášek a Tibor Fekete. Vše ale troskotalo buď na nepřesnosti, nebo gólmanovi hostů. Vyškov hrál stále svoji hru a postupně vedení navyšoval, ale i když konečné skóre (0:8) vypadá poměrně děsivě, nejednalo se o zápas pouze na jednu branku. Největší rozdíl byl hlavně v rychlosti, z čehož pramenilo hodně potrestaných chyb z naší strany.

Závěrem by bylo dobré poděkovat těm, kteří do zápasu šli, nesklopili po půlce hlavy a snažili se být důstojným soupeřem i přesto, že měli třeba po těžkém tréninku ve fotbalu, nebo to pro ně byl třeba první zápas s námi… Vyškovským přejeme hodně úspěchů v I. sezóně a jsme si jistí, že letos budou hrát ve II. lize prim. Presentují se velmi profesionálním přístupem a potvrzují, že kvalitnímu futsalu se na Vyškovsku opravdu daří!

 

Zpět