Hustopečtí futsalisté první domácí zápas nové sezóny zvládli. Porazili nebezpečnou rezervu Helasu

24.10.2016 13:55

Sobotní večer přinesl pro hustopečské futsalisty první domácí zápas v nové sezóně KP. Hostili jsme nebezpečný Helas B a utkání mohlo mít hned několik scénářů…
Do poslední chvíle jsme totiž čekali na informace, zda vyjde odvolání a Roman Vejvančický bude mít možnost hrát a zároveň se řešila situace Marka Slavíka, kde vyvstaly chyby v domluvě jeho střídavého startu. No a otázkou taky bylo, s jakou sestavou přijede Helas, protože ve vzduchu visela jména Levčíka a Cupáka. Ani jedno nedopadlo, takže kluci hrát nemohli a silné duo Helasu taky nenastoupilo.
Sestava byla tedy následující:
Kunický – Stehlík Ma., Vejvančický M., Gajdoš J. – Očenášek Z., Černý L., Unger J. – Caha J.

Do zápasu jsme chtěli vstoupit aktivně, od začátku jsme tedy točili tři hráče v zadu a tři vepředu. Hrálo se oboustranně svižně a už ve třetí minutě otevíral skóre přesnou trefou mezi nohy brankáře Zdeněk Očenášek (1:0). Helas pak odpověděl dvěma slepenými góly ve 12. a 13. minutě. Dlouho se ale neradoval, v minutě 15. se prosadil Marek Vejvančický a hrálo se znovu „od začátku“. Poločas se i přes množství šancí dohrál za stavu 2:2.
Ve druhé půli se střílelo podstatně víc na branku Helasu, vše ale troskotalo buď na brankáři hostí, nebo naší nemohoucnosti důrazně zakončit. To se podařilo rozseknout až Jirkovi Ungerovi v minutě 27. (3:2) a po rychlém vyrovnání Helasu pak ještě v minutě 31. (4:3). Chvíli na to Jirka Gajdoš navýšil na dvoubrankové vedení a v poslední minutě při „přesilovce“ Helasu zápas taky uzavřel (6:3).

Hrál se pěkný futsal s šancemi na obou stranách a my jsme rádi, že všechny důležité body zůstaly doma. Těm, kteří se na nás přišli podívat, děkujeme za podporu a budeme se těšit na dalším domácím utkání.

O.K.

Zpět